Apie projektą

„STEAM juodosios dėžės klubas“ kviečia visus Lietuvos mokytojus bei jų mokinius priimti juodosios dėžės iššūkį! Tai interaktyvus būdas STEAM srities žinias su mokiniais pritaikyti praktikoje ir ugdyti mokinių gebėjimus spręsti realaus pasaulio problemas.

„STEM dalykai visada buvo ir tikrai išliks mokyklos programos dalimi, užtikrinančia bazinį šiuolaikinio žmogaus paruošimą gyvenimui ir darbo rinkai. Džiugu, kad Lietuva keliauja STEAM ugdymo stiprinimo keliu, kai į bendras edukacines veiklas ir projektus sujungiama ir daugiau, ne tik STEM dalykai. Tokiu būdu mokiniams parodoma, kad sprendžiant bet kokius gyvenime kylančius iššūkius reikia žiūrėti plačiau, nebijoti bendradarbiauti su kitų sričių specialistais. Beje, bendradarbiavimas peržengiant vieno dalyko ribas išlieka vienu didžiausiu STEAM ugdymo diegimo mokyklose iššūkiu,“ – sako vienas iš iššūkio organizatorių dr. Paulius L. Tamošiūnas.

Kartu su komanda sukurkite kūrybingą, įdomią ir įkvepiančią idėją, skirtą išspręsti šią problemą: „Kosmonauto Marse ryto rutina yra labai sunki“. Ir įgyvendinkite ją savo mokykloje ar kitose ugdymo erdvėse, fiziškai veikiančiuose STEAM atviros prieigos centruose Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje, Marijampolėje, Tauragėje, Telšiuose.

Nuo 2021 m. lapkričio 10 d. iki lapkričio 29 d. visi norintys gali atsisiųsti juodąją dėžę, suformuoti komandą ir registruoti ją į iššūkį svetainėje STEAMklubas.lt. Pasinaudodamos virtualiu juodosios dėžės turiniu komandos turės sugalvoti idėją, palengvinančią kosmonauto Marse ryto rutiną. Geriausiai išpildytos idėjos (iššūkio sprendinio) autoriams atiteks pagrindinis konkurso prizas – edukacinė kelionė komandai (iki 10 asmenų) į vieną iš STEAM tematikos centrų Europoje!

„STEAM juodosios dėžės klubas“ taip pat siekia, kad apie įdomiausias mokytojų idėjas sužinotų kuo daugiau žmonių, todėl įkvepiančiomis ir pokyčius kuriančiomis istorijomis bus dalijamasi populiariausiame Lietuvos naujienų portale Delfi.lt.

Kiekvieno mokytojo iniciatyva įkvepia švietimo pokyčių sklaidą!

Kontaktas pasiteiravimui: konkursas@nuostabu.lt